כתיבת סמינריונים בצורה נכונה - איך לכתוב סמינריון ולהישאר בחיים

לימודי כתיבה מקצועיים

כמעט כל סופר שתשאלו יאמר לכם שכתיבה אי אפשר ללמד אבל חובה ללמוד. כתיבה היא תשוקה שכיום לא פשוט כלל להגשים בגלל התחרות הרבה ובגלל שהתמורה, בעיקר כאשר מדובר בכתיבה יצירתית, אינה תמיד רבה. לעומת זאת ישנם תחומי כתיבה מעשיים, כגון כתיבה עיתונאית וכתיבה למדיה שמאפשרים לשלב בין התשוקה למילה הכתובה לעבודה מעשית. קורסים מקצועיים של כתיבה מקנים ללומדים את כל המיומנויות הדרושות לסוגים שונים של כתיבה, החל מכתיבת פרוזה וכלה בכתיבת סמינריונים.

מה כוללים לימודי כתיבה?

לימודי כתיבה מקצועיים משלבים לימודים תיאורטיים של יסודות הכתיבה עם סדנאות כתיבה מעשיות שבהן מתרגלים התלמידים סוגים שונים של כתיבה. אם בגרויות בספרות היו האהובות עליכם וכבר שנים שאתם כותבים למגרה בלי לדעת מה הערך האמיתי של כתיבתכם, סביר להניח כי לימודי כתיבה מקצועיים יתאימו לכם בדיוק. במסגרת הלימודים נלמדים כל היסודות התיאורטיים שמהווים את הבסיס לכל כתיבה טובה. כל אחד מן התלמידים עורך הכרות עם ז'אנרים ספרותיים שונים וכמו כן משפר את הידע המעשי והטכני שלו ברזי כתיבת השפה העברית. בדרך כלל כוללות הסדנאות המעשיות הראשונות התנסות עם כתיבת פרוזה וכתיבת תסריטים כמו גם עם כתיבה עיתונאית. כיום נהוג להתייחס לתחום הכתיבה כתחום רחב מאוד הכולל גם את עולם הקופירייטינג כשם שהוא כולל את עולם כתיבת הפרוזה היפה ועל כן נעשה ניסיון לגוון עד כמה שאפשר את מסלולי הלימוד ולאפשר לכותבים מסוגים שונים למצוא את התחום הספציפי בו הם יוכלו להצליח.

ניתוח יצירות כתובות ולימוד קלאסיקות מספרות העולם

במרבית מסלולי הלימוד המקצועיים של כתיבה יצירתית ומעשית נהוג ללמד את הסטודנטים מבחר מהקלאסיקות של ספרות העולם. גם אם ברצונכם להשתלב בעולם המעשי של כתיבה עיתונאית, לימוד קלאסיקות ספרותיות יעמיק את יכולתכם לתרגם רעיונות למילים ולתקשר אותם לקהל הרחב. הסטודנטים מנתחים את היצירות הספרותיות השונות הנלמדות, החל מן הספרות העולמית וכלה בשירה. לימודים מקצועיים ישאפו תמיד לאפשר לסטודנט להתנסות במגוון רחב ככל האפשר של כתיבה מעשית והסטודנטים כותבים סיפורים קצרים ונובלות, כתבות ותסריטים.

שכר לימוד ומסלולי לימוד

שכר הלימוד במסלולי הלימוד של המוסדות האקדמיים יהיה זהה לשכר הלימוד האקדמי הנהוג בישראל. תוכניות אוניברסיטאיות מובילות לכתיבה מקצועית ניתן למצוא באוניברסיטת באר שבע ובאוניברסיטת תל אביב. הלימודים במכללות עשויים להיות יקרים יותר מהלימודים באוניברסיטה רגילה. בין המקומות המובילים בהם ניתן למצוא לימודים מקצועיים של כתיבה ניתן למנות את מכללת לוינסקי, מכללת מנשר לאומנות, המכללה האקדמית של בית ברל וכמובן אוניברסיטאות באר שבע ותל אביב.

לסיכום, לימודי כתיבה מקצועיים מתקיימים במספר מכללות ואוניברסיטאות מובילות ברחבי הארץ. לימודי כתיבה כוללים הקניית יסודות תיאורטיים והכרות עם ספרות העולם וגם עבודה מעשית רבה ומגוונת שכוללת כתיבת פרוזה, נובלות, סיפורים קצרים ותסריטים.

היכנסו לפרטים באתר kalilmod.co.il